Yaş: 0-4 ay

Danışmanlık Süresi: 1 hafta

Danışmanlık Tipi: Online

Bu programda; 0-4 ay aralığında olan bebeğinize, ilk günlerden itibaren sağlıklı uyku alışkanlıkları kazandırmanız için yapılması gerekenler adım adım sizinle paylaşılmaktadır. Program, yanlış uygulamalar ile uyku sorunları baş gösterip kemikleşmeden, henüz yolun başındayken doğru temelleri uygulamak isteyen aileler için hazırlanmıştır. Böylelikle uykunun temel prensipleri hakkında bilgi sahibi olarak, bebeğinizin ilerleyen dönemlerde bağımsız uyuma becerisi kazandırmak için bir temel oluşturmuş oluyorsunuz.

Süreç Nasıl İlerliyor?

Bebeğinizin mevcut uyku alışkanlıklarını değerlendirmek ve sizinle tanışmak için öncelikli olarak telefonda sizinle ön görüşme yapıyorum.

Birlikte çalışmaya karar vermemiz halinde, bebeğinizin mevcut düzenini daha iyi anlayabilmek amacıyla size “Aile Bilgi Formu” ve “Uyku Günlükleri” gönderiyorum. Bu formları doldurup bana iletmeniz halinde, verdiğiniz bilgiler dahilinde sizlere sormam gereken ek soru varsa soruyorum.

Sonrasında tüm bu bilgileri analiz ederek, aile dinamiklerinize ve bebeğinize özel bir Uyku Planı hazırlayarak tarafınıza yazılı olarak iletiyorum.

Daha sonra, karşılıklı olarak uygun olduğumuz bir zaman diliminde telefon görüşmesi yaparak planın üzerinden birlikte geçiyoruz. Bu görüşmede, aklınıza takılan soruları yanıtlıyorum, önemli noktaların üstünden bir kez daha geçiyoruz. Ardından planı uygulamaya başlıyoruz.

Eğitim süresince her gün (Pazar günü hariç) karşılıklı olarak uygun olduğumuz bir zaman dilimi belirleyerek telefon görüşmesi yapıp, planın eğitim sürecine nasıl yansıdığını birlikte değerlendiriyoruz.

Aynı zamanda yine eğitim süresi boyunca sorularınız olursa WhatsApp üzerinden ya da e-mail yoluyla her zaman benimle paylaşabilirsiniz. En kısa zamanda mesajlarınıza dönüş sağlıyor olacağım.

Eğitim İçeriği:

  • Yenidoğan döneminde bebek uykusu hakkında bilgiler
  • Yenidoğan döneminde bebeklerin toplam uyku miktarı ve uyanıklık süresi
  • Bağımsız uyuma becerisi kazandırma konusunda bebeğinizi zorlamadan uygulayabileceğiniz yöntemler
  • Gece uyanmalarında uygulayacağınız stratejiler
  • Beslenme düzeni hakkında bilgiler
  • Emziren annenin beslenmesinin bebeğininin uykularına etkisi/Uyku kaçıran yiyecekler
  • Uykunun temel prensipleri hakkında bilgiler
  • Bebeğinizin duygusal zindeliğini nasıl destekleyeceğiniz hakkında bilgiler
  • Mışıl mışıl bir uyku öncesi uygulanacak olan rutinler ve rutinlerin önemi hakkında bilgiler

Eğitim süresi boyunca, bebeğinizin uyku düzenini takip edebilmek ve işleyişin nasıl ilerlediğini gözlemleyebilmek adına her gün size ilettiğim Uyku Günlüklerini doldurup öğlen 12:00’ye kadar bana göndermenizi rica ediyorum. Sizinle telefon/e-mail ile yapacağımız görüşmeler neticesinde planda yazan adımları uygularken varsa karşılaştığınız zorlukları, sorunları ve çözüm önerilerimi birlikte değerlendiriyoruz.

Annelerimiz Diyor Ki