Yaş: 18-48 ay

Danışmanlık Süresi: 3 hafta

Danışmanlık Tipi: Online

Bu program; çocuğu 18-48 ay aralığında olan ve çocuğunun yaşadığı uyku problemini çözümlemek isteyen aileler için oluşturulmuştur. Ebeveynlerinin desteği olmadan uyuyamayan, gece sık uyanmalar yaşayan, oda ya da yatak değiştirme aşamasında direnen çocuklar için adım adım sağlıklı uyku alışkanlıkları kazandırmak için oluşturulmuştur.

Süreç Nasıl İlerliyor?

Çocuğunuzun mevcut uyku alışkanlıklarını değerlendirmek ve sizinle tanışmak için öncelikli olarak telefonda sizinle ön görüşme yapıyorum.

Birlikte çalışmaya karar vermemiz halinde, bebeğinizin mevcut düzenini daha iyi anlayabilmek amacıyla size “Aile Bilgi Formu” ve “Uyku Günlükleri” gönderiyorum. Bu formları doldurup bana iletmeniz halinde, verdiğiniz bilgiler dahilinde sizlere sormam gereken ek soru varsa soruyorum.

Sonrasında tüm bu bilgileri analiz ederek, aile dinamiklerinize ve bebeğinize özel bir Uyku Planı hazırlayarak tarafınıza yazılı olarak iletiyorum.

Daha sonra, karşılıklı olarak uygun olduğumuz bir zaman diliminde telefon görüşmesi yaparak planın üzerinden birlikte geçiyoruz. Bu görüşmede, aklınıza takılan soruları yanıtlıyorum, önemli noktaların üstünden bir kez daha geçiyoruz. Ardından planı uygulamaya başlıyoruz.

Eğitim süresince her gün (Pazar günü hariç) karşılıklı olarak uygun olduğumuz bir zaman dilimi belirleyerek telefon görüşmesi yapıp, planın eğitim sürecine nasıl yansıdığını birlikte değerlendiriyoruz.

Aynı zamanda yine eğitim süresi boyunca sorularınız olursa WhatsApp üzerinden ya da e-mail yoluyla her zaman benimle paylaşabilirsiniz. En kısa zamanda mesajlarınıza dönüş sağlıyor olacağım.

Eğitim İçeriği:

  • Uykunun temel prensipleri hakkında bilgiler,
  • Biyolojik ritim hakkında bilgiler,
  • Çocuğunuzun yaşına uygun uyanıklık süresi ve toplam uyku miktarı,
  • Rahatlatıcı ve tutarlı uyku rutinlerinin oluşturulması ve önemi hakkında bilgiler,
  • Çocuğunuzun uykuya direncini kırmanız için stratejiler,
  • Odaya gitmek istememe, inatlar, korkular ve kabuslarla nasıl başa çıkacağınız ile ilgili bilgiler,
  • Çocuğunuzun sizin desteğinize ihtiyaç duymaksızın kendi kendine uykuya dalmasını sağlayacak stratejiler,
  • Çocuğunuzun yaşına ve mizacına uygun bebeğinizi ve sizi kesintisiz uykulara kavuşturacak olan detaylı ve adım adım ilerleyebileceğiniz bir programı nasıl uygulayacağınızı öğreniyorsunuz.

Eğitim süresi boyunca, bebeğinizin uyku düzenini takip edebilmek ve işleyişin nasıl ilerlediğini gözlemleyebilmek adına her gün size ilettiğim Uyku Günlüklerini doldurup öğlen 12:00’ye kadar bana göndermenizi rica ediyorum. Sizinle telefon/e-mail ile yapacağımız görüşmeler neticesinde, planda yazan adımları uygularken varsa karşılaştığınız zorlukları, sorunları ve çözüm önerilerimi birlikte değerlendiriyoruz.

Annelerimiz Diyor Ki